Принятие этого приказа, в частности, урегулирует вопрос о регистрации плательщиками НДС в ЕРНН «излишне» составленных налоговых накладных и РК к ним.

29 травня 2018 року ДФСУ на своєму офіційному сайті оприлюднили проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307».

Прийняття цього наказу врегулює питання щодо реєстрації платниками ПДВ в ЄРПН «зайво» складених податкових накладних (наприклад, двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг) та складання і реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до них.

Разом з тим проектом наказу передбачено:

1) затвердження у новій редакції форми податкової накладної  та розрахунку коригування;

2) внесення змін до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307, зокрема:

  • складання зведеної податкової накладної в частині зазначення коду однієї з ознак у графі „Зведена податкова накладна” (замість помітки „Х”);
  • складання податкової накладної за щоденними підсумками;
  • складання розрахунку коригування у разі допущення помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, які не заважають ідентифікувати здійснену операцію.

Докладно про усі зміни найближчим часом розкажемо в окремому аналітичному матеріалі, який вже готують фахівці редакції.

Планується, що цей наказ набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу можна надсилати протягом одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;

електронну – m.temruk@sfs.gov.ua

ДЕБЕТ-КРЕДИТ