Програмний РРО

Сучасна альтернатива класичному РРО

ПРРО — програмне рішення, яке можна використовувати на будь-якому пристрої усі фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу. Дуже зручний та автоматизований інструмент, що не вимагає тривалого навчання для початку роботи.

Є зручною та технологічною альтернативою класичним касовим апаратам, що мають повний набір функцій для   реєстрації розрахункових операцій на сервері ДПС.

Рішення, розраховане на малий та середній бізнес, має повний набір функцій для фіскалізації розрахункових операцій, готовий для використання довідник номенклатур, що дозволить розпочати роботи з касою за лічені хвилини.

Основні переваги

  • Зручна організація, адміністрування та керування касою;
  • Прийняття будь-яких видів оплати: безготівкова, програми лояльності, оплата частинами тощо;
  • Робота офлайн протягом 36 годин зі збереженням чеків (Cashalot);
  • Передбачено довідник кодів УКЗЕД – обов’язковий реквізит чека;
  • Сервісне обслуговування – безплатно;
  • Готові довідники номенклатур та вивантаження власних довідників;
  • Доступність, мобільність та зручність.
  • Спеціальна ціна- від 110 грн на місяць(СОТА Каса та Cashalot для ФОП)

Кількість касФізична особа-підприємецьЮридична особа
1 — 2980 ₴1970 ₴
3 — 9665 ₴1430 ₴
10 +440 ₴1025 ₴
ПРРО Cashalot
1 — 21280 ₴2270 ₴
3 — 9965 ₴1730 ₴
10 +740 ₴1325 ₴
Без ліцензії300 ₴300 ₴
Драйвер ПРРО Cashalot для BAS           
1 — 21230 ₴2220 ₴
3 — 9915 ₴1680 ₴
10 +690 ₴1275 ₴
Без ліцензії250 ₴250 ₴
API ПРРО Cashalot
Операцій на місяць (чеків)Кількість касЦіна, грн
1000Необмежена980 грн/рік
Додаткові 1000Необмежена1430 ₴
ПРРО СОТА Каса

Хто повинен застосовувати РРО / пРРО / касові апарати?

Обов’язок із застосування ПРРО / РРО у 2023 році стосується практично всіх юридичних осіб та ФОП, що працюють у сфері роздрібної торгівлі, послуг населенню та громадського харчування та приймають оплати готівкою, платіжними картками, жетонами тощо

1. ТОВ та ФОП, що працюють у сфері роздрібної торгівлі, послуг населенню, громадського харчування

Якщо суб’єкт господарювання приймає від населення оплати готівкою, особистими платіжними картками, жетонами тощо — воно має використовувати РРО, а покупцеві повинен видаватися фіскальний чек в місці здійснення розрахункової операції.

Приклад бізнесу: Супермаркети, мінімаркети, магазини продуктів харчування, господарських товарів та одягу, кафе, ресторани, заклади сфери обслуговування, платна медицина тощо. Оргформа: ТОВ, АТ, ФОП платники єдиного податку 2, 3 груп

2. Електронна комерція (інтернет-магазини тощо)

При продажу товарів через Інтернет-ресурси, в т.ч. із застосуванням систем дистанційної оплати, продавець має реєструвати операцію на РРО / ПРРО та надавати покупцю фіскальний чек у паперовому вигляді в місці видачі передплаченого товару або в електронному вигляді. Виключенням є лише продаж послуг, що не передбачають контакту продавця та покупця (хостинг, доступ до вебресурсу тощо), та сплачуються on-line через дистанційні системи електронної оплати.

Приклад бізнесу:Інтернет-магазини, портали, точки видачі інтернет-магазинів тощо

3. При прийманні оплат для подальшої передачі кур’єрами та поштовими відділеннями

3. При прийомі оплат для подальшої передачі кур’єрами та поштовими відділеннями

Якщо кур’єр поштової служби, служби доставки або іншого сервісу приймає оплати для подальшої передачі продавцю в відділенні або при доставці (в т.ч. післяплатою), він повинен використовувати РРО (найчастіше це касовий апарат або мобільний фіскальний реєстратор) та видавати клієнту фіскальний чек на отримані гроші. Те ж стосується випадків, коли товар сплачується у поштовому відділенні накладом.

Приклад бізнесу:Служби доставки товарів, їжі тощо, поштові відділення

4. Автомати самообслуговування та ПТКС (програмно-технічні комплекси самообслуговування)

Автомати самообслуговування, які прийматимуть оплати готівкою або особистими платіжними картами (крім банківських терміналів), повинні проводити свої операції через РРО

Приклад бізнесу: Водомати, паркомати, вендингові апарати, термінали поповнення, кавові автомати самообслуговування тощо

РРО для ФОП 2,3 групи

Обов’язкове використання РРО / пРРО / касових апаратів для ФОП — платників єдиного податку 2,3 групи, що працюють у сфері роздрібної торгівлі, послуг, громадського харчування, введено ще 1 січня 2022 р. Використовувати РРО також мають Інтернет-магазини, ресторани та кафе, турагенції та туроператори, готелі, продавці ювелірних виробів, текстилю, магазини секонд-хенд тощо. Після введення військового стану штрафи за порушення щодо РРО призупинили, проте вони мають повернутися з 1 липня 2023 р.