Налоговики отметили, что в графе 2 такого расчета корректировки временно (до внесения изменений в порядок заполнения и форму налоговой накладной) целесообразно использовать причину корректировки «Возврат товара или авансовых платежей»

ДФСУ у підкатегорії 101.15 ресурсу «ЗІР» зазначила, що платник податку має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, визначеної ним як зайво складена, у якому зазначити зі знаком «-» показники розділу «Б» табличної частини такої податкової накладної.

Такий розрахунок коригування складається на дату виявлення факту складання зайвої податкової накладної.

При цьому у графі 2 такого розрахунку коригування тимчасово (до внесення змін до порядку заповнення та форми податкової накладної) доцільно використовувати причину коригування «Повернення товару або авансових платежів».

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН з дотриманням визначених Податковим кодексом термінів реєстрації платником податку, вказаним в зайво складеній податковій накладній як покупець (отримувач) товарів/послуг.

Зауважимо, що раніше ми вже писали, що така причина складання РК зараз наводиться в усних консультаціях податківців. А ось зараз складати РК з причиною «Повернення товару або авансових платежів» пропонується і в «ЗІР» на сайті ДФСУ.

ДЕБИТ-КРЕДИТ